Prawo cywilne

Prawo cywilne

Prawo cywilne

Prawo prywatne w ogólności - obejmujące szerokie spektrum sytuacji życia codziennego każdego z nas - stanowi jego integralną część. Ze względu na ten fakt zwykliśmy nie zauważać regulacji cywilnoprawnej, co niejednokrotnie powoduje zagubienie w gąszczu najróżniejszych przepisów prawa materialnego i procesowego.

Kancelaria świadczy usługi prawne w zakresie całości regulacji prawa cywilnego w postaci reprezentacji przed sądami powszechnymi i Sądem Najwyższym, negocjacji pozasądowych czy opiniowania prawnego.

Pojęcie "prawa cywilnego" w polskim porządku prawnym jest niemalże tak rozległe, jak pojęcie prawa administracyjnego. Do tej gałęzi prawa zalicza się m.in. prawo umów, prawo rzeczowe (m.in. prawo właścicielskie) czy prawo spadkowe.

Do problematyki prawa cywilnego należą również przykładowo kwestie związane z hipoteką i księgami wieczystymi, prawem lokatorskim i spółdzielczym, zastawem i zastawem rejestrowym czy chociażby prawem ubezpieczeniowym. Dużą część regulacji (jak i praktyki samej Kancelarii) zajmuje prawo deliktowe (prawo czynów niedozwolonych) oraz ochrona dóbr osobistych.

W zakresie prawa cywilnego znajduje się też dochodzenie odszkodowania i zadośćuczynienia za błąd medyczny pracowników służby zdrowia. Oferuję Państwu reprezentację i radę niezależnie od tego, po której stronie sporu Państwo się znaleźli.

W znacznej większości charakter norm prawa cywilnego mają też regulacje prawa nieruchomości.

Posiadam doświadczenie w zakresie prawa autorskiego - zarówno w jego administracyjnym (organizacje zbiorowego zarządzania prawami autorskimi) jak i cywilnoprawnym (ustawa o prawach autorskich i prawach pokrewnych) aspekcie.

We wszystkich tych zagadnieniach proponuję Państwu pomoc prawną. Z doświadczenia wiem, że wiele spraw - racjonalnie prowadzonych - nigdy nie wychodzi poza etap przedsądowych wezwań. Zdaję sobie też sprawę, że każda wizyta w sądzie potrafi być traumatycznym przeżyciem. W trosce więc o samopoczucie, jak i portfele moich Klientów, uważam wstąpienie na drogę sądową za ostateczność, mającą definitywnie zakończyć spór prawny pomiędzy stronami, gdy zawiodą inne środki.