Podstawową formą współpracy, którą oferuję jest reprezentacja Państwa interesów przed sądami, trybunałami, organami ścigania oraz organami administracji publicznej. Polski system wymiaru sprawiedliwości i stosowania prawa przewiduje zarówno sądy powszechne (sądy rejonowe, sądy okręgowe i sądy apelacyjne), jak i sądy specjalne (Sąd Najwyższy, Wojewódzkie Sądy Administracyjne, Naczelny Sąd Administracyjny). Ponadto, Konstytucja RP ustanawia Trybunał Konstytucyjny oraz Trybunał Stanu, które realizują powierzone im przez ustawę zasadniczą zadania.
Polski system jurysdykcji administracyjnej przewiduje zaś gęstą sieć organów administracyjnych i administrujących, rozstrzygających nie tylko indywidualne sprawy z zakresu administracji publicznej (np. decyzja administracyjna w sprawie zmiany imienia lub nazwiska), jak i sprawy o charakterze generalnym (np. uchwalenie przez radę gminy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego).
Organy publiczne - zgodnie z zasadą decentralizacji władzy publicznej - działają na najniższych szczeblach życia państwa jako zbiorowości. Postępowania administracyjne prowadzi się w urzędach administracji samorządowej (rada gminy, powiatu, sejmik województwa, marszałek województwa, starosta, zarząd powiatu, wójt, burmistrz, prezydent miasta) i rządowej (wojewoda, powiatowe służby, inspekcje i straże).
Na krajowy aparat administracyjny w coraz większym stopniu oddziałuje aparat europejski, czy szerzej - międzynarodowy. W polskim porządku prawnym pojawiły się już dawno niezależne organy regulacyjne, które charakteryzują się administrowaniem w wielce specjalistycznych dziedzinach życia (np. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów czy Prezes Urzędu Regulacji Energetyki).
Nadto, w postępowaniu przygotowawczym (postępowanie karne), fukcję gospodarza postępowania pełni prokurator, będący oskarżycielem publicznym.
W postępowaniach prowadzonych przez wszystkie te sądy i organy oferuję Państwu swoją pomoc i reprezentowanie Państwa interesu. Działalność moja, w ramach udzielonego mi pełnomocnictwa, obejmuje uczestnictwo w rozprawach administracyjnych i sądowych, kontakt z organem prowadzącym postępowanie jak i z przeciwną stroną sporu, sporządzanie pism procesowych i wniosków dowodowych oraz przede wszystkim fachowe poradnictwo w zakresie strategii i taktyki procesowej.